Panele fotowoltaiczne Propsolar

Jesteśmy oficjalnym importerem paneli fotowoltaicznych PROPSOLAR.

PROPSOLAR cechuje się bardzo wysokimi wskaźnikami technicznymi paneli o sprawności całego modułu dochodzącego do 21%, gdzie większość producentów podaje sprawność komórki, bez uwzględniania strat na szkle.

Pełne wsparcie producenta oraz usługi gwarancyjne na terenie Unii Europejskiej przy gwarancji produktowej dochodzącej do 15 lat oraz gwarancji na sprawność mocy wyjściowej na poziomi min. 85% po 25 latach. Parametry te sprawiają, że PROPSOLAR jest jednym z najlepszych jakościowo paneli dostępnych na rynku.

Panele PROPSOLAR używane są w wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytani, Norwegii oraz w Japonii, gdzie obowiązujące standardy są najwyższe na świecie.

PROPSOLAR jest producentem fotowoltaiki o możliwościach produkcyjnych 1GW w skali roku.

Z pomocą autoryzowanych instalatorów w Polsce przeprowadzamy również pełne wykonanie instalacji fotowoltaicznych.

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne producenta Propsolar to gwarancja 25-letniej trwałości użytkowania. Panele monokrystaliczne produkowane są z najlepszej klasy krzemu, przez co są bardziej wydajne. Lepsza wydajność przy słabszym nasłonecznieniu niż panele polikrystaliczne oraz wyższa odporność na wysokie temperatury

Panel monokrystaliczny

PS-M660HC340W

PS-M660HC340W

Parametry techniczne

Komórka (mm)Mono 158.75x79.375
Waga (kg)19 (około)
Wymiary(LxWxH) (mm)1684x1002x30
Przekrój poprzeczny kabla (mm²)4
Liczba komórek i połączeń120 (6x20)
Wodoodporności, liczba diodIP68, 3 diody
Złącze skrzynki przyłączeniowejMC4 kompatybilny
Konfiguracja opakowania35 na palecie
Maksymalne napięcie systemoweDC1500V (IEC)
Temperatura robocza-40°C~+85°C
Maksymalny bezpiecznik serii20A
Maks. obciążenie statyczne, Przód (np. śnieg i wiatr)
Maks. obciążenie statyczne, Tył (np. wiatr)
5400Pa (112lb/ft²)
2400Pa (50lb/ft²)
NOCT45±2°C
Klasa zastosowaniaKlasa A
TYPPS-M660
320HC-HV
PS-M660
325HC-HV
PS-M660
330HC-HV
PS-M660
335HC-HV
PS-M660
340HC-HV
Znamionowa moc maks. w STC (W)320325330335340
Napięcie otwartego obwodu (VocN)40.340.540.941.241.5
Maksymalne napięcie zasilania (VmpN)34.134.334.634.835.1
Prąd zwarcia (Isc/A)9.9410.0410.1010.1610.21
Maksymalny prąd zasilania (Imp/A)9.399.489.549.639.69
Sprawność modułu (%)18.96%19.26%19.56%19.85%20.15%
Tolerancja mocy (W)
0~+3%
Współczynnik temperaturowy Isc (αlsc)+0.05%/°C
Współczynnik temperaturowy Voe (βVoe)-0.28%/°C
Współczynnik temperaturowy Pmax (γPmp)-0.35%/°C
STCNatężenie promieniowania 1000W/m², Temp. komórki 25°C, masa powietrza 1.5

PS-MT54HC-390-405

PS-MT54HC-390-405

Parametry techniczne

Komórka (mm)Mono 182x91
Waga (kg)21
Wymiary(LxWxH) (mm)1707x1133x35
Przekrój poprzeczny kabla (mm²)4
Liczba komórek i połączeń108
Wodoodporności, liczba diodIP68, 3 diody
Złącze skrzynki przyłączeniowejMC4
Kabel wyjściowy255mm(+)/355mm(-); 1200mm
Maksymalne napięcie systemoweDC1500V (IEC)
Temperatura robocza-40°C~+85°C
Maksymalny bezpiecznik serii25A
Maks. obciążenie statyczne, Przód (np. śnieg i wiatr)
Maks. obciążenie statyczne, Tył (np. wiatr)
5400Pa (112lb/ft²)
2400Pa (50lb/ft²)
NOCT45±2°C
Klasa zastosowaniaKlasa A
TYPPS-MT54
390HC
PS-MT54
395HC
PS-MT54
400HC
PS-MT54
405HC
Znamionowa moc maks. w STC (W)390395400405
Napięcie otwartego obwodu (VocN)36.8536.9837.0537.20
Maksymalne napięcie zasilania (VmpN)30.5730.6830.7939.91
Prąd zwarcia (Isc/A)13.4213.5113.6213.71
Maksymalny prąd zasilania (Imp/A)12.7612.8913.0113.11
Sprawność modułu (%)20.17%20.42%20.68%20.94%
Tolerancja mocy (W)
0~+3%
Współczynnik temperaturowy Isc (αlsc)+0.05%/°C
Współczynnik temperaturowy Voe (βVoe)-0.28%/°C
Współczynnik temperaturowy Pmax (γPmp)-0.35%/°C
STCNatężenie promieniowania 1000W/m², Temp. komórki 25°C, masa powietrza 1.5

PS-MT72HC-525-540

PS-MT72HC-525-540

Parametry techniczne

Komórka (mm)Mono 182x91
Waga (kg)26.5
Wymiary(LxWxH) (mm)2256x1133x35
Przekrój poprzeczny kabla (mm²)4
Liczba komórek i połączeń144
Wodoodporności, liczba diodIP68, 3 diody
Złącze skrzynki przyłączeniowejMC4
Kabel wyjściowy350mm(+)/450mm(-); 1300mm
Maksymalne napięcie systemoweDC1500V (IEC)
Temperatura robocza-40°C~+85°C
Maksymalny bezpiecznik serii20A
Maks. obciążenie statyczne, Przód (np. śnieg i wiatr)
Maks. obciążenie statyczne, Tył (np. wiatr)
5400Pa (112lb/ft²)
2400Pa (50lb/ft²)
NOCT45±2°C
Klasa zastosowaniaKlasa A
TYPPS-MT72
525HC
PS-MT72
530HC
PS-MT72
535HC
PS-MT72
540HC
Znamionowa moc maks. w STC (W)525530535540
Napięcie otwartego obwodu (VocN)49.4049.4949.6349.75
Maksymalne napięcie zasilania (VmpN)41.5941.7441.8842.02
Prąd zwarcia (Isc/A)13.4413.5613.6413.75
Maksymalny prąd zasilania (Imp/A)12.6312.7112.7812.86
Sprawność modułu (%)20.23%20.42%20.62%20.81%
Tolerancja mocy (W)
0~+3%
Współczynnik temperaturowy Isc (αlsc)+0.05%/°C
Współczynnik temperaturowy Voe (βVoe)-0.28%/°C
Współczynnik temperaturowy Pmax (γPmp)-0.35%/°C
STCNatężenie promieniowania 1000W/m², Temp. komórki 25°C, masa powietrza 1.5

PS-BMT72HC 525-540W

PS-BMT72HC 525-540W

Parametry techniczne

Komórka (mm)Mono 182x91
Waga (kg)32
Wymiary(LxWxH) (mm)2256x1133x30
Przekrój poprzeczny kabla (mm²)4
Liczba komórek i połączeń144
Wodoodporności, liczba diodIP68, 3 diody
Złącze skrzynki przyłączeniowejMC4
Kabel wyjściowy350mm(+)/450mm(-); 1200mm
Maksymalne napięcie systemoweDC1500V (IEC)
Temperatura robocza-40°C~+85°C
Maksymalny bezpiecznik serii25A
Maks. obciążenie statyczne, Przód (np. śnieg i wiatr)5400Pa (112lb/ft²)
NOCT45±2°C
Klasa zastosowaniaKlasa A
TYPPS-BMT72
525HC
PS-BMT72
530HC
PS-BMT72
535HC
PS-BMT72
540HC
PrzódTyłPrzódTyłPrzódTyłPrzódTył
Znamionowa moc maks. w STC (W)525395530400535405540410
Napięcie otwartego obwodu (VocN)49.1849.1649.3149.2649.3849.3649.4949.47
Maksymalne napięcie zasilania (VmpN)40.7640.1041.0140.2341.2740.3341.5340.45
Prąd zwarcia (Isc/A)13.5210.1013.6310.1913.7110.2813.8310.39
Maksymalny prąd zasilania (Imp/A)12.899.8612.939.9512.9710.0513.0110.14
Sprawność modułu (%)20.5%20.7%20.9%21.1%
Tolerancja mocy (W)
0~+3%
Współczynnik temperaturowy Isc (αlsc)+0.05%/°C
Współczynnik temperaturowy Voe (βVoe)-0.28%/°C
Współczynnik temperaturowy Pmax (γPmp)-0.35%/°C
STCNatężenie promieniowania 1000W/m², Temp. komórki 25°C, masa powietrza 1.5

Jak panele Propsolar wyglądają na tle konkurencji?

lp.MarkaMax. wydajność panelu PVDeklarowana produkcja po 25 latach względem produkcji początkowejAnalizowana moc panelu PV
1LG22,00%90,80%380 Wp
2REC Solar21,70%92,00%380 Wp
3SunPower21,50%92,00%345 Wp
4GCL21,00%83,10%415 Wp
5Propsolar20,94%84,80%405 Wp
6Longi Solar20,90%85,80%455 Wp
7Risen Energy20,80%85,80%350 Wp
8Phono Solar20,80%81,50%455 Wp
9Winaico20,62%85,28%375 Wp
10Astronergy20,60%84,80%455 Wp
11Seraphim20,60%83,10%450 Wp
12EXE Solar20,58%85,00%340 Wp
13Futura Sun20,54%87,00%380 Wp
14Jinko Solar20,45%83,10%345 Wp
15Solaria20,30%86,00%440 Wp
16Canadian Solar20,30%85,80%590 Wp
17Trina Solar20,20%83,00%415 Wp
18JA Solar20,20%83,00%340 Wp
19Ulica Solar20,14%81,18%445 Wp
20Q Cells20,10%86,00%360 Wp
21Panasonic20,00%90,76%335 Wp
22Silfab19,70%85,10%330 Wp
23Sharp19,60%80,70%395 Wp
24Heliene19,60%80,70%430 Wp
25Bauer19,52%87,00%330 Wp
26Axitec17,26%85,00%335 Wp

Panele Propsolar posiadają sprawność na bardzo wysokim poziomie, gdzie podana sprawność jest sprawnością całego modułu PV, a nie pojedynczej komórki. Producent zapewnia że zostały również uwzględnione straty na szkle fotowoltaicznym. Producenci PV zazwyczaj nie podają informacji o tym czy jest to sprawność całego modułu, czy moduły bez nałożonego szkła fotowoltaicznego. Straty na szkle fotowoltaicznym sięgają dodatkowe 1-2%.

Instalacja fotowoltaiczna

Czy panele fotowoltaiczne PROPSOLAR mają w sobie coś specjalnego?

Wybór jest prosty, sprawdź jak panele fotowoltaiczne sprawdzają się na Twoich realizacjach.

Czy wiesz, że?

Zabrudzenie może zmniejszyć wydajność paneli o kilkadziesiąt procent. Wówczas nawet najlepszej jakości panel fotowoltaiczny, ale zabrudzony jest gorszy od czystego panela fotowoltaicznego drugorzędnej kategorii. Źródłem zanieczyszczeń jest pył, kurz i bród pochodzący np. od ptaków.

Deszcz w pewnym stopniu oczyszcza panele, jednak nie jest w stanie zrobić tego całkowicie. Stąd konieczność czyszczenia paneli dwa razy do roku.

Według zapewnień producenta PROPSOLAR powłoka zapobiega przed przywieraniem pyłu i innych zabrudzeń. Posiada silne właściwości hydrofobowe, co oznacza, że odpycha od siebie cząsteczki wody. Powoduje to, że wszelkie zanieczyszczenia mają być łatwo usuwane wraz z wiatrem, a szczególnie podczas deszczu, nawet przelotnego.

Nowa powłoka jest również wytrzymała mechanicznie, odporna na amoniak, mgłę solną i wysoką temperaturę.

Cała powłoka ma właściwości antyrefleksyjne.

Czy możemy mówić że panele Propsolar to bardzo dobre jakościowo panele PV?

Każdy panel Prosolar przechodzi podwójną inspekcję elektroluminescencyjną, dzięki czemu producent jest w stanie wychwycić nawet najdrobniejsze pękniecia w strukturze. 

Moduły dzielone są według prądu, aby poprawić całkowitą wydajność systemu.

Temperatura pracy to -40ºC do +85ºC

NOCT to 45ºC (+/- 2ºC)

Certyfikat CE, IEC61215, IEC61730, IEC61701, IEC62716, IEC62804, ISO9001:2008, TUV, SGS

Panele Propsolar to panele z jednymi z najwyższych współczynników technicznych dostępnych na rynku o wysokiej jakości całkowitej produktu.

Panele monokrystaliczne Propsolar doskonale spisują się w warunkach polskiego nasłonecznienia gdzie wielu instalatorów używa ich jako paneli podstawowywch ze względu na wysoką produkcję energii elektrycznej i obowiązującą gwarancję producenta.

Certyfikowani instalatorzy Propsolar